تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 اسفند 1401 - 21:59
162 بازدید
کد خبر : 208648

واگذاری زمین به هیئت ورزش‌های پهلوانی جهت احداث مجموعه علمدار بنی‌هاشم

واگذاری زمین به هیئت ورزش‌های پهلوانی جهت احداث مجموعه علمدار بنی‌هاشم

در راستای توسعه زیرساخت‌های فعالیت‌های فرهنگی مذهبی و همچنین ترویج ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ساخت زورخانه علمدار بنی هاشم به هیأت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای شیراز واگذار شد. به همت شهردار، شورای شهر شیراز و با پیگیری‌های تشکل مردمی، جهادی و مطالبه گری نجات پس از ۶ سال مصوبه بر زمین مانده احیاء و زمینه

در راستای توسعه زیرساخت‌های فعالیت‌های فرهنگی مذهبی و همچنین ترویج ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ساخت زورخانه علمدار بنی هاشم به هیأت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای شیراز واگذار شد.

واگذاری زمین به هیئت ورزش‌های پهلوانی جهت احداث مجموعه علمدار بنی‌هاشم

به همت شهردار، شورای شهر شیراز و با پیگیری‌های تشکل مردمی، جهادی و مطالبه گری نجات پس از ۶ سال مصوبه بر زمین مانده احیاء و زمینه واگذاری اذن انتفاع یک قطعه زمین ۵۰۰ متری برای آن در نظر گرفته شد.

حجت الله بهمنی، دبیر تشکل مردمی و مطالبه‌گری نجات در مراسم اهداء اذن انتفاع این زمین، گفت: مالکیت این زمین تحت پلاک ۱۷۹۲.۱۳۳۵ و کد نوسازی ۴۴-۸-۳۵-۵ با شهرداری شیراز است، که قرار است به صورت خیِّرساز احداث و مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این زمین با موافقت شهردار شیراز به این طرح فاخر فرهنگی، ورزشی و مذهبی اختصاص یافته است، گفت: توجه و اهتمام به فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم، و واگذاری زمین و امکانات به امر ورزش و حوزه فرهنگ عمومی یک اقدام معمول و البته پسندیده است که به اعتقاد بنده نوعی جهاد فرهنگی محسوب می‌شود.

دبیر تشکل مردمی مطالبه‌گری نجات با تاکید بر اینکه مخالفت و مقاومت در برابر ساخت زورخانه و مراکز فرهنگی، ورزشی و مذهبی در شهر سومین حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام و کشور اسلامی ما پدیده‌ای مذموم است تصریح کرد: انفعال مسئولان در این حوزه به هیچ عنوان پذیرفته‌ نیست.

photo_۲۰۲۳-۰۳-۱۳_۰۹-۲۶-۵۳

بهمنی با قدردانی از شهردار شیراز و شورای شهر شیراز، شهرداری منطقه ۵، هیئت ورزش‌های باستانی و شورای هیئات مذهبی استان فارس که در مسیر تحقق این مهم همکاری داشتند، ابراز داشت؛ کار جهادی صرفاً به ساخت منازل مسکونی در روستاها و نقاط محروم شهرها محدود نمی‌شود، همین‌که مدیران بتوانند با تدبیر به موقع، جوانان جامعه را به سمت اعتلای مذهبی، فرهنگی و ورزشی هدایت کنند اجر بسیار بالایی در پیشگاه خداوند متعال دارد.

وی با بیان اینکه ما در تشکل ملی، مردمی، جهادی و مطالبه گری نجات به خود می‌بالیم که گره‌های سخت را از پروژه‌ها و کارهایی که سال‌ها بر زمین مانده است بگشایم، اظهارداشت: پس از حل مشکلات و چالش‌ها با همکاری مسئولان، لبخند رضایت مردم بزرگترین توفیق و دستاورد ما محسوب می شود.

دبیر تشکل مردمی، جهادی و مطالبه‌گری نجات ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران این موضوع گفت: جا دارد که از تلاش و همکاری مهندس ترکمان‌نژاد مدیرکل املاک و مستغلات شهرداری و مهندس حسن‌پور مدیرکل حقوقی شهرداری نیز در این مسیر قدردانی کنیم.

بهمنی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگاران نیز اظهار داشت: خوشبختانه با حضور مسئولان ارشد شهرداری و شورا، عملیات اجرایی احداث مجموعه فرهنگی، ورزشی و مذهبی علمدار بنی‌هاشم واقع در خیابان شهید کارده از محدوده بولوار عدالت امکان‌پذیر شد.

وی بیان اینکه در مردادماه سال ۹۶ تفاهم‌نامه واگذاری زمین این مجموعه میان شهرداری وقت شیراز و هیأت پهلوانی و زورخانه‌ای فارس منعقد شده است، اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه اذن انتفاع ۵۰۰ متر از یک قطعه زمین واقع در محدوده بلوار عدالت و مجاورت بوستان حجاب به هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای واگذار شده است.

دبیر تشکل مردمی، جهادی و مطالبه‌گری نجات با اشاره به اینکه در مهرماه سال جاری ورزشکاران زورخانه علمدار بنی‌هاشم به این تشکل مردمی مراجعه و درخواست پیگیری تحقق این تفاهم‌نامه را داشتند، ابراز داشت: پس از مشاهده مستندات آنها نسبت به پیگیری موضوع اقدام کردیم و با مساعدت رئیس شورای شهر در آبان ماه سال جاری، این مصوبه در شورا احیاء و با موافقت شهردار محترم زمینه اجرایی شدن طرح فراهم شد.

به گفته بهمنی بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در این زمینه یک مجموعه فرهنگی، ورزشی و مذهبی فاخر ساخته می‌شود که در طبقه زیرین زورخانه، و در طبقه همکف و فوقانی مجموعه فرهنگی و مذهبی بنا می‌شود و در اختیار عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در این مجموعه زیرساخت‌ ورزش‌های غیر توپی فراهم می‌شود اظهار داشت: علاوه بر این‌ها امور مربوط به آموزش و اشتغال بانوان نیز در این مجموعه پیگیری خواهد شد.

photo_۲۰۲۳-۰۳-۱۳_۰۹-۲۶-۵۷

دبیرتشکل مردمی و مطالبه‌گری نجات در پایان سخنان خود گفت: این تشکل در دو سال فعالیت میدانی و عملیاتی خود کارهای بزرگی را به سرانجام رسانده که از آن جمله می‌توان به واگذاری ۳۰ انشعاب کنتور آب پس از ۴۰ سال به اهالی و صنعتگران کوچه ریخته‌گران در مجاورت مجموعه تاریخی برم‌دلک محله کمتر برخوردار نصرآباد شیراز، و بهسازی آسفالت و کانیوا گذاری کوچه ۱۹/۱ بلوار اندیشه در منطقه فرهنگ‌شهر که ۱۵ سال معطل مانده بود اشاره کرد.

اهتمام ویژه‌ شهرداری  برای تامین زیرساخت‌های ورزشی 

در ادامه این مراسم شهردار شیراز نیز با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری در خدمت آحاد شهروندان شهر شیراز است و در زمینه تامین زیرساخت‌های ورزشی از جمله احداث سالن برای آنها اهتمام ویژه‌ای دارد، اظهارداشت: تامین زمین با کاربری‌های ورزشی از دیگر اقداماتی است که شهرداری در زمینه توسعه ورزش‌های عمومی انجام می‌دهد.

محمدحسن اسدی با اشاره به اینکه در مجموعه معاونت فرهنگی شهرداری و کمیسیون‌ ها و کمیته‌های شورای شهر به مقوله ورزش اهتمام جدی وجود دارد، ابراز داشت: امیدواریم در این دوره از مدیریت شهری و شورای ششم شیراز، بیش از پیش خدمتگزار شهروندان شیراز و منطقه ۵ شهرداری باشیم و زمینه جابجایی زندان عادل‌آباد را فراهم کنیم.

به گفته وی، اقدامات اولیه برای این جابجایی انجام و زمین مورد نظر نیز جانمایی شده است. اسدی در همین ارتباط افزود: خوشبختانه شورای شهر و  شهرداری اهتمام جدی برای جابجایی زندان به خارج از شهر دارند و امیدواریم با همکاری مسئولان در آینده نزدیک تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان زندان‌ها مبادله کنیم و زمینه جابجایی زندان فراهم شود.

شهردار شیراز با اشاره به اهمیت و جایگاه گروه‌های جهادی و مطالبه‌گری، از تلاش و پیگیری‌های مصرّانه حجت‌اله بهمنی و تیم همراه او در تشکل مردمی نجات قدردانی کرد.

photo_۲۰۲۳-۰۳-۱۳_۰۹-۲۶-۵۱

در بخش دیگری از این مراسم رئیس اداره ورزش و جوانان شهر شیراز نیز با بیان اینکه اهتمام شهرداری و شورای شهر به افزایش سرانه فضای ورزشی این کلانشهر جای سپاسگزاری دارد، اظهار داشت: افزایش سرانه ورزشی و توسعه زیرساخت‌های ورزشی برای جوانان و نوجوانان این کلانشهر یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

به گفته وی، توسعه زیرساخت‌های ورزشی و حضور جوانان در این گونه عرصه‌ها زمینه حفظ و افزایش امنیت اجتماعی، سلامت، غنی‌سازی اوقات فراغت و کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کند.

سید حسین حسینی، رئیس هیأت ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای استان فارس نیز با اشاره به اینکه یکی از شهروندان حیاط خانه خود را به مدت قریب به ۲۰ سال برای فعالیت ورزشکاران زورخانه علمدار بنی‌هاشم اختصاص داده است، گفت: ورزش زورخانه‌ای یک ورزش ملی مذهبی است و آقای جوریزی به عنوان یک شهروند شیرازی، سال‌ها است حیاط خانه خود را به عنوان حسینیه و زورخانه در اختیار شهروندان و ورزشکاران زورخانه علمدار بنی‌هاشم قرار داده تا سنت‌های ارزشمند این ورزش اصیل تداوم داشته‌باشد.

حسینی همچنین از دبیر تشکل مردمی نجات و تیم فعال و پرتلاش وی بصورت ویژه قدردانی کرد و خطاب به شهردار شیراز و دیگر مهمانان اظهار داشت که این پروژه یک کار بر زمین مانده و معطل بود که الحمدلله با همت جهادی آقای بهمنی و همراهی خوب شهرداری و شورای شهر به ثمر نشست.

منبع: ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.